Започна собирањето потписи за кандидат за претседател и увид во избирачкиот список

Три листи за кандидат за претседател. Граѓаните можат да извршат увид и во Градско и Чашка, во зградите на локалната власт

Тројцата сопственици на гаражи кои ги претворија во деловен објект со условна затворска казна

Трите лица се осудени за ,,бесправно градење,,

Четвртото судењето за убиството во Ореше не започна

Бранителите бараат изземање на судијките, обвинителството тврди ова е одолговлекување на постапката

12 февруари Свети трисветители

Три столбови на христијанската црква, светите Василиј Велики, Григориј Богослов и Јован Златоуст

Цариници бркале сомнително возило, кога внатре емигранти

Автомобилот оставен во близина на Велес, шоферот избегал од колата излегле девет илегалци

Ограбено казиното Адмирал во Велес

Со закана од пиштол одземени 112 илјади денари. Ова е втор пат за половина година. Грабежот идентичен и во двата случаи

Највисок рид околу Велес е

Гроот, Св. Илија или Вршник? Малку географија...

Судијата Иле Танев пуштен на слобода

Тој беше уапсен во случајот Ликвидација за што доби 2 и пол години зaтвор. До правосилноста е на слобода

Со сообраќајна несреќа загина адвокатот Никола Димов

Автомобилот излетал од патот во непознат термин, истрагата ќе открие кога се случила несреќата

Ноќна акција на УЈП и СВР низ Велес

Три угостители не го регистрирале плаќањето, а фатени и пушачи во затворени простории

Откриени разбојниците кои ограбија бензинска на Макпетрол кај Дреново

Разбојниците се двајца од Прилеп и еден од Битола

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »