Затвор за двајца велешани, дел од ЈУГ 2, за шверцување емигранти

Врховниот суд ги потврди казните затвор за двајца велешани браќата Зоран и Игор Крстевски, кои добија по 8.5 односно 10 години затвор за кривично дело шверцување на емигранти.

Пукал со пиштол од ќеиф

Е.С. пукал за забава и сеир на минувачите

Зар и ова го украдоа?

Се краде се, па и метални врати. Непознати сторители неодамна ги украле металните врати од засолништата во месноста Долни Дуќани.

Двајца велешани подведувале малолетнички на проституција

Двајца велешани, полицаец и таксист, дел од организирана група за подведување на малолетнички на проституција.

Отфрлени кривичните за деветте сообраќајци - полицајци

Обвинителството смета дека делата за кои се сомничат, не ги казнувале возачите, може да биде предмет само на дисциплинска постапка во рамките на МВР а не кривично да се гонат

Пожар во Маслодајна

Пожар во отворениот склад на Маслодајна, изгоре пластичната амбалажа.

Огномет со кој испробувал дали муницијата му е квалитетна

Жител на Чашка за да испроба дали муницијата со која располага е квалитетна, дел од неа, фрлил во оган, по што таа почнала да пука па го довел во опасност животот на неговото семејство.

Се самоубил фрлајќи се во бунар

Раштанец пронајден удавен во бунар, го нашол брат му.

Лажно пријавил дека е ограбен

Велешанец лажно пријавил дека е ограбен а златото го продал за да се разборчи во обложувалниците.

Починат сведок се бара за повтореното судење за случајот Ореше

Повторното судење на браќата Георгиевски во Основниот суд во Велес е закажано за 29 април.

Двајца велешани дел од крими групата ,,метастаза,,

Двајца велешани се осомничени и притворени како дел од акцијата ,,Метастаза,, со која преку криминал и малверзации обезбедувале граѓани со право на користење на инвалидски пензии. З.А.(55) , Р.В.(59) и двајцата од Велес, се товарат за сторени кривични дела „злосторничко здружување“ и „помагање“, соопшти МВР.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »