За неделното гласање за референдумот во Општина Велес има запишано 44.706 гласачи

Колку има запишано гласачи според ДИК во општините Градско, Чашка и Лозово. Осетно намален бројот на болни

Коцевски - Заради децата и нивеn подобар живот потребна ни е ЕУ

Иднината на Вашите деца и внуци е во ваши раце и во Вашиот глас,затоа излезете и гласајте на 30-ти септември порача Коцевски

Иванов - Со Европските реформи создаваме функционална држава

Арсовски - секој глас ЗА Европска Македонија носи повеќе странски инвестиции и повеќе фондови од Европската Унија

Седум пожари вчера во велешко

Гореа и куќа и автомобил, и сено и сува трева.Пожарнирките ангажирани од 8,45 до 23 часот

Владиката Агатангел - Ако гласате на 30-ти септември внуците ќе се срамат од Вас

МПЦ-ОА ги повика верниците сами да одлучат дали ќе гласат и како ќе гласат, ставот на Агатанел е негов личен став

Димитров - политичари од спорот со Грција правеа кариери, време е да се затвори

Анѓушев - да не извезуваме деца туку производи. Коцевски -алтернатива за влез во ЕУ и НАТО нема. Трибина ,,Излези ЗА Европска Македонија,,

Четири момчиња од Криволак извршиле разбојништво на четворица мигранти Индијци

По барање на велешкото обвинителство на сите четворица им е определена мерка на претпазливост

Притвор за кавадарчанецот кој сторил 127 кражби и едно убиство во обид

И.С. (37 год) извршил осум кривични дела во Велес,119 во Струмица, Радовиш, Штип, Кочани, Куманово, Битола, Ресен, Прилеп, Охрид, Кичево, Скопје. Се обидел да ја убие пријателката откако таа му кажала дека носи негово дете

Анестезиологот Ванчев доби четири години затвор гинеколозите Чалков и Москов ослободени од обвинението за смртта на родилката Кадиева

Д-р Ванчев доби и забрана за вршење на дејност во траење од пет години

На младите им е потребна ЕУ

Потребно ни е одговорно граѓанство и подобри можности за образование, вработување и квалитетен спорт

Велешанец предизвикал сообраќајка во Скопје, починала 61 годишна жена

Пежо Партнер“ со велешки регистарски ознаки управувано од П.Т.(40 год) удрил во дедо, баба и внука а жената подоцна починала во болница

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »