Затвор за несовесен родител кој со муниција ги загрозил семејството

Ги фрлил куршумите во оган, додека семејството било околу него

Во неделата ноќ крадците работеле трета смена

Украдени пари, мобилни, фотоапарат, бор машини, сувомесни производи, во четири кражби и шест обида за други објекти

Новите регистарски таблички до крајот на седмицата и во Велес

Новите таблички ќе се издаваат доколку возилото за прв пат се регистрира на територијата на Република Македонија, при промена на регистарско подрачје или при замена на изгубена регистарска таблица, односно како и досега.

Потресни писма на заробен Британец од Гвантанамо

Лондонскиот весник „Индепендент“ објави исечоци од писма кои последниот британски затвореник во воениот затвор во Гвантанамо Шакер Амер ги пишувал на својата сопруга и кои сведочат за мачењата и неправдите кои ги претрпел како американски воен заробеник, на кого и по 10 години по неговото апсење во Авганистан никогаш не му се судело.

И натаму истите села се отсечени од светот

Ни по десетина дена од снежната блокада, нема промени. Десетина села се отсечени од светот

Со хеликоптери храна за завеаните села

Од локалната власт велат дека до 99 отсто од жителтите во општината има проодни патишта

Кривична за екс стечајниот во Транс Велес

Стечајниот Страхил А. присвоил 1,265 милиони денари, како награда за извршена работа, за трошок за зкуп на деловен простор, за сметка за мобилен и за службени патувања

Св. Трифун, Св. Валентајн 14 февруари

Заштитник на градинарите и на лозарите. Именден празнуваат: Трифун, Трајан, Трајко. По католичкиот календар денес е Св. Валентајн

Ограбена е бензинска пумпа, украдени се 820 илјади денари

Двајцата напаѓачи со закана со пиштол по животот на вработениот одзеле кесе со пари

Десетина села во велешко отсечени од светот

Жителите на отсечените села во телефонски разговор бараат помош а ќе ја добијат ли?

Антикорупциска води случај „продажба на топилницата“

Засега не се соопштува што е спорно во договорот. Јавноста ќе дознаела наскоро

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »