Со автомобил порше слетале во двор, на влезот од Велес

Зад воланот бил 15 годишник. Тој и совозачот минале без повреди

Условна затворска казна за екс директорот на Гимназија

Андреевски го призна делото за кое се товареше, несовесно работење во службата

Прашања од советниците до градоначалникот

Дел од поставените прашања од 55-та седница

Единица 731 , јапонска лабораторија на смртта во која загинале 600 илјади луѓе

Од тајната јапонска единица за време на Втората светска војна загинале над 600.000 луѓе, и тоа во средината на експериментите, кои се споредливи само со ужасните злосторства на нацистичкиот доктор Јозеф Менгеле

Второ Вонредно Собрание на Независниот полициски синдикат, одржано во Велес

МВР на прашањата од НПС не одговара дали преземените мерки за петте уапсени полицајци од СВР Велес во акцијата ,,Којот,, се законски. Зошто не се добиваат дневници за терен, зошто нема К-15?

Метео прогноза не очекува топла есен

Есента астрономски доаѓа в четврток, 22 септември во 16:22

Започна судењето за легализацијата на Планинарскиот дом Чеплес

Обвинетиот Пановски, градоначалник на Општина Чашка, не се чувствува за виновен

Полицијата бркала превозник на мигранти, па го ранила

С.М. од Ваксинце бил застрелан во левото рамо. Настанот се случил кај наплатна рампа Отовица

Во автомобилот на скопјанецот имало 89 кг марихуана

Вештачењето покажало дека С.А. со себе носел марихуана која требало да заврши во странство. Превезувал 89 кг, не како првично што се тврдеше 150 кг.

Загадочана смрт на велешанец

Обдукцијата ќе открие како починал Џавит И.

Нова акција против дрвокрадците кај Степанци

Фатени пет прилепчани на возраст од 19 – 39 год со пет м3 даб

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »