Фиданка директорка во Џинот, Лепидовски командир на пожарната

Избрани нови раководители на институции кои се под локалната власт

Три години затвор за силување на малолетник

Велешанецот Славчо Н. (50 год) доби три години затвор за силување на шеснаесет годишно момче.

Исчезна велешанец, кај Согле

Н.Т. заедно со пријателот С.Б. отишол да бере чај и не се вратил. Полицијата го пребарува теренот

Започна судењето за грабнувањето на Опашот

Обвинетите се бранеа со контрадикторни изјави, таткото дека гркот Јулиј стои зад ова, додека синот имаше алиби дека во кричниот мометн бил на друго место. Ангел Стојанов и по четири месеци го нема

ТРМР со висока посетеност

Полугтодишните резултати покажуват дека велешани ја преознаа оваа страница како нивна. За шест месеци имала 467.746 посети.

И поповите прават сообраќајки

Во четвртокот напладне мала собраќајка предизвика голема гужва

Свети апостоли Петар и Павле (Петровден) 12 јули

Апосто­лот Петар се прославува како образец на цврстата и искрена вера, а Пав­ле како оној кој најмогу се потрудил во проповедањето на распнатиот и воскреснат Исус Христос.

Денеска 7 јули е раѓање на св. Јован Крстител Иванден

Свети Јован е една од ретките личности во христијанската вера (покрај Исус Христос и Богородица) кому Светата црква му посветила повеќе празници: Раѓање на Св. Јован Крстител, (Иванден), Отсекување главата на Свети Јован Крстител, Собор на Свети Јован Крстител, итн. Во народниот живот и во народното верување Свети Јован е значаен и по тоа што тој го има кумството и побратимството.

Камион се преврте, за малку не заврши во бензиската

Среќна околност е што не удрил во пумите со гориво

Фиданчо Цековски в.д директор на ЈКП Дервен

До изборот на директор во велешкото комунално претпријатеи, Цековски времено ќе ја извршува оваа функција

Пет години затвор оти и го скинал увото и ја украл обетката

Сефа Демиров е осуден за разбојништво

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200

АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »