Изгаснат пожарот кај Караслари, изгореа 60 хектари борова шума

Попладнево пожари кај Цуцка и кај манастирот кај Оморани

12 наместо 18 месеци затвор за сообраќајка со двајца починати

Гостиварчанецот Исмаил Љуши (28 год) го призна делото и се покаја за стореното

Во контрола на сообраќајната полиција во Велес пет возила неисправни

Биле контролирани 36 возила - автобуси и такси возила

Обвинетиот Карајанов се чувствува невин за сообраќајката кај Агриа

Сведоците посочуваат дека Карајанов со неговото возило бил после прегазениот Вучков а потоа заминал

Моторист загина на автопат

Загина 30 годишниот скопјанец А.Д.

Седум наместо 12 години затвор за Павле Гулевски за разбојништво над старица

Обвинетиот делото го сторил за девет илјади денари

Комбе удрило пешак на автопат

Сообраќајката се случила кај Венуле

Кавадарчанец доби истражен затвор за силување на поранешна сопруга

Д.А. (32 год) делото го извршил на 9-ти март

Се палат нивите, пожари во велешко

Пожари кај Степанци , Мартолци, Богомила,. Поради проверка на пругата пладневниот воз од Битола во 15,20 доцни најмалку 40 минути

Повторно пожар во Мартолци, изгореа површини со аронија и јагоди

Пожарот ги зафатил површините откако претходно се горела сува трева и трње

Седум години за разбојништво во продавница во Гевгелија

Од продавачката со закана со нож одзел 36 илјади денари

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »