Полицијата осомничи петмина велешани дека го подметнале пожарот на ридот Гроот

Огнот зафати 300 хектари површина, најмногу сува трева, но и лозја, овошни дрвја и помошни ѕидани простории

По девет години затвор на таткото и синот Нацеви за грабнувањето на Опашот

Родителите на Стојанов нездоволни од изречената казна, обвинетите се жалеа полицијата ништо не презела додека Опашот ги малтретирал со месеци

Убиецот од Биг фиш на слобода!?

Денковски кој беше осуден на доживотен затвор, за еден месец ќе биде пуштен од притвор, оти медицинското вештачење за него побарано во април утше не е извршено а завршува периодот од две години тој да биде во притвор. Тој ги уби велешаните`Ркулот и Андреев

Крстовден Воздвижение на Чесниот Крст 27 септември

Есенскиот Крстовден се празнува во чест на наоѓањето на крстот на кој бил распнат Исус Христос. Овој настан и се припишува на царицата Елена, мајката на славниот цар Константин, основоположникот на Цариград.Именден празнуваат: Крсте, Крстинка, Кристина, Христина, Кристијан...

Тетовчанец џепарел на велешки пазар

За две седмици олеснил четворица велешани за 30 илјади денари

Се бараaт кандидати за општинските признанија и за најдобар студент

Иако 9-ти ноември е далеку распишани се конкурсите за признанијата Гемиџии, 9-ти Ноември и Ѓорги Шоптрајанов

Една година затвор за сообраќајка со починат совозач

Сообраќајката се случи на влезот од складиштето на Скопска Пивара.

Есента дојде на 22 септември во 16,49 часот

Ќе трае до 21 декември

Колешка го измамила колегата за хипотекарен кредит од 7,6 илјади евра

Наместо да си ги поделат парите од кредитот, С.Т. ги зела сите а колегата К.Т. ќе останел и без куќа оти таа не ги плаќала ратите

Известувачот на ЕП за Македонија Ховит во работна посета на Велес

Гостинот од Британија импресиониран од обидите кои се прават за креирање нови работни места и враќање на просперитетот и привлекувањето инвеститори, но и од текот на процесот на децентрализација во општината

За пет дена фатени пет групи на дрвокрадци во велешко

Од 15 Септември до 18 Септември, СВР Велес во пет наврата затекнале повеќе лица при бесправен превоз на огревни дрва, при што одземена е поголема количина дабови огревни дрва без жиг и без соодветна документација.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200

АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »