Три и пол години затвор за велешанецот кој силуваше сосетка

М. С. (56 год) го признал делото

По делови од автопатот Куманово -Велес и Велес- Скопје се вози пребрзо

Во шест акциски контроли на сообраќајната полиција констатирано е дека се вози и по 170 км/ч

Втор ден по ред се контролира брзината со која возачите возат по велешките улици

Во траење од осум часа, констатирани се девет прекршоци

Сообраќајна контрола, се вози ли под дејство на алкохол

Вчера на територијата на земјава имало 121 возач кој возел со повеќе промили алкохол од дозволентеи. Се контролирало во Велес, Кавадарци, Неготино, Штип, Струмица, Битола, Прилеп, Охрид, Струга, Кичево, Дебар и Скопје

Сообраќајната полиција контролирала дали пешаците ги почитуваат сообраќајните прописи

Во однос на Кавадарци и Неготино, далеку повеќе прекршоци на пешаците во Велес

Кривична за угостител од Велес, кој не се придржувал за протоколите за работа

На маса во локалот седеле повеќе од четири лица

Истрага и притвор за велешанецот, каj кого дома беше најдена дрога која ја продавал

Кај Љ.Т. (40 год) од Велес биле пронајдени дома половина кг марихуана, хашиш и амфетамин

Вештите лица -обвинетите за убиството во Караслари живееле под стрес од таткото и сопруг,кој бил алкохоличар

Татко ми беше хроничен алкохоличар, наместо да ја пие терапијата, пиеше алкохол- сведочеше постариот син Даниел Трајковски

Сообраќајната полиција контролирала дали се вози под дејство на алкохол, колку брзо се вози низ град

За два дена 24 возачи во Велес, 48 во Кавадарци и 50 во Неготино возеле побрзо од дозволените 40 км/ч низ град

Три години затвор и во повтореното судење на екс градоначалникот на Чашка, за легализацијата на ПД Чеплес

Горанчо Пановски се товари за кривичното дело „злоупотреба на службена положба“

Колкумина возачи, за време на дочекот Православна Нова година, возеле под дејство на алкохол

Се контролирало во период од осум часа, освен во Велес и во Струмица, Штип,Тетово, Охрид, Гостивар, Струга, Кичево

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »