Сообраќајка кај Дреново, петмина повредени

Директно се удриле два автомобили, едниот кон а вториот возел од Јаболчиште

Уапсен велешанец, превезувал во камион 73 мигранти

М.Д. (35 год) е фатен во тетовско а мигрантите биле од Авганистан, Сирија, Пакистан и Бангладеш

Автомобилот искршен, патниците неповредени, повторно туристи од Србија

Тричлено семејство од Ниш патувало на одмор во Грција.Од 2014-та до вчера загинати се 6 лица а 15 се полесно и потешко повредени, на делницата од автопатот Велес- Гевгелија,сите српски државјани

Сообраќајка на автопат, еден починат

Семејство од Белград патувало на одмор за Грција, возилото излетало кај Неготино, починал сопругот и татко, жената и децата вон животна опасност

Работничката партија се припои кон Народното движење на Македонија

Цел обединување и окрепнување на партиите, за нов политички избор во земјава

Условна затворска казна, за поранешниот командир на велешка полиција

Осуден е за ,,несовесно работење во службата,,

И повторно пешак удрен на пешачки премин

За два дена ова е втор случај во Велес

Започнаа дежурствата на Противпожарниот воз

Тој е лоциран на железничката станица во Велес и ја покрива територијата на пругите до Кочани, Гевгелија, Куманово и Битола.

Сообраќајка пред Трговски во населба

Потешко повреден старец, кој е задржан на лекување во Болница

Бркотници по автопат и пукотници на Штипска клучка

При обид да сопрат две возила кои бегале пред полицијата, од предупредувачките истрели повреден возач на автомобилот

Деветмина повредени во директен судир на два автомобили

Обновено: Десет повредени, двајца префрлени во Скопје, двајца пуштени дома, шест задржани во Болница. Сообраќајка се случила на пат кон езерото Младост близу Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »