Верижен судар на три возила на АРМ

Сообраќајката се случила на наплатна рампа Сопот. Четворица полесно повредени војници, згрижени во велешка Болница

Велешанец излетал од пат, завршил во Ургентен

М.Ц. изгубил контрола со автомобилот се превртел и летнал на кров во амбис

Двајца разбојници нападнале продавачка, aма не нашле пари

Сторителите побегнале, полицијата ги бара

Кавадарчанец загина во сообраќајка на влезот во Велес, двајцата сопатници неповредени

Пожарникарите го ваделе телото на повредениот од провалија висока 10-тина метри

Сведок потврди дека анестезиолозите вечерта биле полупијани

Продолжува судењето за смртта на родилката Маја Кадиева и нејзиното бебе

Пожар на Вршник и на езеро

Изгорени трева и борови над Св. Пантелејмон, како и трската кај езеро Младост

Екс директорот на училиштето во Иванковци ослободен од вина

Обвинителството се повлекло оти не се обезбедиле докази дека З.Ј. ги сторил делата за кои се товареше

15 години затвор за педофил од гевгелиско

Во велешкиот суд изречена казна затвор за педофилија. Сторителот е од гевгелиско село, кој го сторил над две девојчиња од 11 години

Обвинетата Николова не доаѓа оти била болна, докторите велат може да го следи процесот

Таа не сака медиумите да го следат овој процес. И се нарушува приватноста

Што граѓаните на Општина Велес лани сторија незаконски

Две убиства, три силувања, четири разбојништва, карање, викање, тепање, гласна музика. За што се интервенираше полицијата?

И.Ј. осомничен за убиство и два обиди за убиство

По барање на јавен обвинител, судија во претходна постапка во Основен суд Велес му одреди еден месец притвор поради опасност осомничениот да го повтори делото или побегне

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »