15 месеци затвор за измама на колега

Подигнале заеднички кредит со колега, сама си ги потрошила парите и побегнала

Двајца нови в.д директори во основните училишта во Велес

Манасков и Стојановски во училиштата, Николов нов финансов директор во ЈКП Дервен

Повторно во Вардар најден леш

Овој пат тоа е близу железничка станица Рајко на тешко пристапен терен

Казната затвор сменета со условна, за кинењето гласачко ливче

Апелација го помилува кавадарчанецот Ѓоре Тодоров кој требаше да лежи затвор оти го искина гласачкото ливче на сопругата

Возачот тешко повреден откако излетал од пат

Сообраќајката се случила на магистралниот пат Велес - Штип. Б.В. (28) од Амзабегово со тешки повреди завршил во Штипската болница

Кај Уланци пронајден машки леш во Вардар

Телото предадено на обдукција, ќе се истражува причината за смртта на А.Н.(77 год)

Сообраќајка кај Порцеленка

Предизвикана материјална штета, повредени нема

Затвор оти лошо приземјил струја, па починало момче додека се капело

Муртезанов од Горно Јаболчиште доби 1,5 години затвор

Велешанец на пречекот на Новата во Скопје ограбен со 200 илјади денари

Пари, документи, платежни картички, машка и женска чанта украдени од автомобилот

Советот го избра Орце Коцевски за командир на ПС Велес

Градоначалникот Коцевски се огради дека е во роднинска врска со командирот Коцевски

Жестока тепачка и еден ќутук пијан за пречекот на Нова година

Што се случуваше на пречекот на Новата година во Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »