Лани во велешко извршени пет самоубиства, зголемен број во однос на 2019-тата

Најмладата личност била на 37 години, додека највозрасната на 88 години

Жител на Градско осомничен дека силувал малолетничка во Свети Николе

Полицијата против осомниченото лице И.А. (22 год) поднело кривична пријава

Уште еден напад на вработена во продавница, удирана со метла

Инцидентот се случил во вторникот претпладне,пред продажен објект на ул. Благој Ѓорев

Вчера во Велес, две семејни пресметки

Брат нападнал брата, татко и сопруг нападнал малолетно дете и спопруга

ВМРО-ДПМНЕ започна со собирање потписи против пописот

Од СДСМ велат дека оваа иницијатива на опзициската партија е за внатре партиска употреба

Велешанец приведен во полиција, му се слошило, починал во болница

Обдукцијата треба да ги открие причините за смртта на З.П. (60 год)

За пешаците кои не минуваат на пешачки, не користат тротоар, вчера полицијата ги казнувалa

Колку пешаците ги почитуваат сообраќајните прописи во Велeс, Кавадарци, Неготино, Штип, Струмица, Тетово, Гостивар

Кривична и притвор за двајцата разбојници, кои со закана сакале да одземат пари од касиерка

Касиерка,стана опасно занимање, за два дена два инциденти, во вториот касиерката добила шамар

Автомобил се преврте на лизгавиот коловоз, двете лица минале со лесни повреди

Сообраќајната незгода се случила околу 15,15ч. на делницата Велес- Штип, кај Ѓубриште

Велешанец украл автомобил од паркинг во Скопје, фатен со возилото во близина на Штип

За М.Б.(34 год)ОЈО Скопје бара и мерка притвор

Уапсени двајца велешани по неуспешниот обид за разбојништво на продавница

К.Г.(30) и Љ.Ј.(36), вчеравечер, четврток, се обиделе да ограбат продавница

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »