За хаварисаните возила

Прилог кон акцијата, хаварисан автомобил од улица Прохор Пчински

Отфрлена тужбата на Велес против Република Македонија

Екологистите од ,.Зелената коалиција,, велат ова не е пораз, продолжуваме со борбата за здрава животна средина

Мајката со нож го пробола синот

Велешанката Д.М. со нож го пробола малолетниот син, во саботата во Велес, а по крвавиот напад, мајката наместо да го однесе синот во болница, го лечела со ракија и со аналгин.

Судењето за убиството во Ореше никако да започне

Адвокатите побараа изземање на судијата кој работи на овој предмет,поради отфрлање на нивните предлози

Петковден 27 октомври

Преподобна мајка и чудотворка Параскева. Таа се смета за заштитничка од разни несреќи но и од многу болести поради што народот ја нарекува уште и мајка Параскева. Именден празнуваат: Петко, Петкана, Параскева, Пенка...

Полицијата во катастарот пронајде криминал

СВР Велес осомничи петмина вработени дека со нивното работење го оштетиле републичкиот Буџет за 55.600 денари

Се гради црква во дворот на Општата Болница

Во кругот на велешката Општа Болница поставен е камен темелникот на новата црква ,,Св. Кузман и Дамјан,,.Повелбата за започнување на изградбата ја поставија двајцата пратеници од Велес, од власта Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата Марјан Николов од СДСМ, што за владиката Агатангел, беше знак за сплотување.

Се степале за девојка

При тепачката употребен и нож а едно лице полесно е повредено

Крадци на рогови на носорози

Европа моментално ја потресува серија многу невообичаени кражби во музеите. Крадците не се заинтересирани за злато или други вредни експонати, туку крадат глави и рогови на носорози за кои на пазарот добиваат огромни суми на пари

Свети Јован Кукузел 14 октомври

На овој ден Светата православна црква покрај споменот на Пресвета Богородица го празнува и споменот на Свети Јован Кукузел. Поврзувањето на овие два споени не е случајно. Свети Јован Кукузел е најпознат музички деец во Православната црква

Децата на улица, родителите спијат

И натаму продолжува присуството на малолетници по локалите после полноќ, што е законски казниво а социјално неодговорно

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »