Промовирана новата празнична униформа на гардистите на А Р М

Униформата која во себе ги содржи сите воени, историски, општествено-политички и етнолошки карактеристики, гардистите ќе ја носат по повод 20 години од независноста на државата.

Седумнаесет годишник од Велес, Тоше Велев, го освoи Монт Блан

Со помош на Велев, ТРМР ви два можност и Вие да го почувствувате погледот кон и од Монт Блан

Во слава на родината и концерт на велешките музичари, за 20 години независност

Кои се настаните со кои велешани ќе ја одбележат 20 годишнината од независноста

Со што имот располагаат велешките политичари

За имотната состојба на велешките политичари, истражуваше Бојан Нанев од ТВ Здравкин

Акција ,,Чист град,, Велeс без хаварисани возила

На 5-ти септември годинава Општина Велес во соработка со СВР –Велес започна со реализација на акцијата „Чист град 2011“.

Вооружен грабеж на златарница, вреден 50 илјади евра

)д златарнцита Б.Б. со закана од пиштол, одземени два кг злато и 80 илјади денари.Ова е трета кражба на истиот дуќан,за година и пол. ТРМР во донесува ексклузивни снимки по грабежот

Честитки за Рамазан Бајрам 30 август

Верниците од исламската вероисповед денеска го слават верскиот празник Рамазан Бајрам со кој завршува светиот месец Рамазан и се означува крајот на едномесечниот пост. Исламското учење вели дека во светиот месец Рамазан е објавена светата книга Куран.

Велешанка се удави во Егејот

Според Министерството за нaдворешни работи несреќата се случила во саботата вечер во приморското градче Аспровалта

Освежување од сабота

Високи температури и ова седмица

Празник на мајката на животот, Успение на Пресвета Богородица

Меѓу дванаесетте големи христијански празници спаѓа и празникот Успение на Пресвета Богородица, во народот попознат како Голема Богородица, празник на Пресвета Богородица, мајката на Спасителот Исус Христос.

Локализиран пожарот во Чашка

Огнот се заканил да ги зафати селата Чашка и Еловец

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »