Обвинетиот Станоев бил пресметлив кога го сторил тројното убиство

Вештаците тврдат ниту пиштолот можел сам да испука, како што се брани обвинетиот за тројното убиство од Кавадарци, Тони Станоев

Сообраќајка во тунелот во Катланово, сообраќајот во прекин 90 минути

Се судриле два камиони, автомобил еден повреден, кој е згрижен во велешка болница и е надвор од животна опасност

Велешките адвокати поднесоа кривична за надриписарство против непознат нотар

Со кривичната се осомничени и две лица продавач и сопственик на киоск во градот, кои продавале документи кои не се изработени од адвокат

Сопруг крвнички ја претепал жената

Таа завршила во болница, тој со две кривични пријави

Eсента стаса астрономски

Дојде во 10 часот 21 минута и 33,26 секунди а ќе трае до 22 декември во 05 часот и 48 минути. Рамнодневица ќе биде в петок

Бебе старо десет дена починало

Обдукција ќе ја каже причината за смртта

Карамбол на мостот Гемиџии, сообраќајка со три возила

Сообраќајот во прекин еден час

Долгото жешко лето 2015 заврши

Zа 82 дена ова лето, имавме максимална температура од 39, минимална од 19, и само осум дена со температури под 30 степен, во сенка....

Седуммина прилепчани фатени како на диво сечат шума во велешко

Oдземени се три патнички автомобила, три моторни пили, две рачни пили и 4,7 метри просторни огревни дрва

По три години затвор за двајца гостиварци за 2 кг хероин

На граница не прифаќале дека пренесувале дрога, но откако на видео камерите од автобуска од Истанбул е снимено дека тие се сопственици на торбите, го признале делото

Продолжи судењето за убиството на Ибрахимовиќ

За сестрата Ајкуна обвиентиот е сторителот, чичкото Вехбо не верува дека Адис е сторителот оти биле нераздвојни другари со внукот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »