Почина велешанка на 65 годишна возраст, од последици на заразата со ковид-19

Таа е 30-та жртва од последиците на заразата од корона вирусот

Нови две жртви од Велес, починати од компликации предизвикани од ковид-19

Црниот биланс на жртви од ковид-19 во велешко стиган до 29 пациенти, 13 за седум дена

Од последици на ковид-19 почина поранешниот началник на СВР Велес, Игор Ангеловски

Ангеловски е 27-ма жртва на корона вирусот во велешко

Разбојник од маркет на Којник го одзел дневниот промет

Полицијата трга по сторителот

Нова десетта жртва за седум дена од ковид-19 на Инфективно одделение

Лицето било на 58 годишна возраст, од Богомила, свештеник нa МПЦ-ОА

Нови два смртни случаи на пациенти позитивни на ковид-19, на Инфективно одделение

Бројот на почнати во велешко од коронавирусот се искачи на 25 лица, деветмина починаа последните пет дена

Екс градоначалникот на Чашка обвинет дека не платил за изградба на пат, а средствата ги потрошил за други намени, по што изведувачот си наплатил плус трошоци за извршување

Биле наплатени трошоци за извршување, за адвокатски услуги и за камата за задоцнето плаќање и од сметката на општината биле повлечени средства во износ од вкупно 1.357.826 денари, за кои општината е оштетена

Жителка на Градско пријавилa дека познаник, извршил обљуба на ќерка и

Полицијaта најави дека ќе го истражува случајот

Ноќеска нови три смртни случаи на лица позитивни на ковид-19, на Инфективно одделение

Сите тројца се мажи, двајца жители на Градско и еден на Велес

Опожарено возило марка „Ауди 5“ во сокакот спроти Пошта

Огнот се заканувал и за куќата до која возилото било паркирано

Ноќеска починаа тројца пациенти позитивни на ковид-19, на лекување на Инфективно одделение

Бројката на починати од корона вирусот во велешко се искачи на 20 лица

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »