Српски државјанин нападнал жителка на Чашка

57 годишната жена се здобила со телесна повреда. Кај тепачот во крвта 1,85 промили алкохол

Тројца разбојници го извршиле вооружениот грабеж во Велес

Мозокот на разбојништвото во бегство. Еден од двајцата сторителите кој е уапсен, е во бегство од затвор Идризово каде издржувал казна

Повеќе лица се осомничени за смртта на Тамара

Една година по трагичната смрт, обвинителството информираа дека има лица кои се сомничат дека несовесно работеле во службата

Разбојници нападнале автомобил кој превезува пари на среде улица

Вооружен грабеж на возило во движење полно со пари. Полицијата фатила двајца осомничени како можни сторители

Велешанец пронајден мртов кај пазарче во населба

И.С. починал од ненасилна смрт и ќе биде погребан како социјален случај на сметка на локалната власт

Велешанец во бавча пронајден тешко повреден

Повредениот е во животно загрозувачка опасност и кај него има прободни рани од нож. Полицијата ќе истражува што се случило

Условна затворска казна за железничката несреќа кај Рајко, за судар на два воза

Тој доби и обврска да ја надомести и штетата на МЖ Транспорт во висина од 5,3 милиони денари која е предизвикана од сообраќајката, што обвинетиот го шокираше

Двајца велешани фатени како превезуваат илегалци

Т.А. превезувал 26 а М.Ѓ. 5 мигранти, кои ја минале границата без барање за азил

13,5 години затвор за силување на лице со попреченост, доживотно лекување за старец педофил

Во два одвоени судски предмети во Основното суд во Велес беа изречени две пресуди за педофилија.

Обвинителството подигна обвинителен акт против градоначалникот на Чашка

Бесправно бил присвоен планинарскиот дом ,,Чеплес,,,

ВМРО-ДПМНЕ се докажа во домот на пратеникот Коџабашиев нема фантомски гласачи

Богоевска, три децении од необјаснети причини семејството не ја сменило адресата на живеење и не почитувало Законска обврска

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »