Орце Коцевски командир на ПС Велес

Коцевски доаѓа на ова место како главен инспектор во Одделот за внатрешна контрола на МВР

Основен суд Велес –ефикасен и ажурен суд во 2016 година

Ова е оценка на Судскиот совет на Македонија - Основен суд Велес во 2016 година успеал да го совлада приливот на новопримени предмети и го намалил заостатокот на нерешени предмети

Две сообраќајки со една жртва викендов на патишта во велешко

И во двата случаи автомобилите излетале од патот кон Градско. Загина неготинец, скопјанка е тешко повредена и префрлена во Ургентен

Јаневски началник на СВР Велес

Oва е прво именување во Велес на раководна позиција, по доаѓањето на новата Влада

Двајца неготинци измамени од бизнисмен од Истанбул

Исмет Калкан кој е во бегство доби условна затворска казна. Им ветувал програма за одгледување на јаткасти растенија, врши хемиска анализа на почвата, набавува трактори од Турција

За судар на два мопеди ,,томос,, условна затворска казна

Никола Најдов од Градско со мотор удри соселанец кој тешко повреден, заврши на Ургентен во Скопје

Родилката Кадиева имаше бременост без потешкотии

Матичниот гинеколог сведочеше во просецот каде обвинети се тројцата доктори кои ја породуваа Маја Кадиева

За напад на полицаец на дербито Вардар Силекс, играно во Велес, парична казна за ,,Комита,,

Останатите обвиненија против навивачите на Вардар отфрлени, сите биле маскирани и не можеле да бидат препознаени

Сообраќајка по крстосницата кај Мамутчево со тројца починати и двајца тешко повредени

Во сообраќајката учествувале два автомобили голф, еден велешки друг од Крива Паланка

Велешанец со автомобил слета на пругата

Возачот А.П. (63 год) е хоспитализиран во велешка болница. Железничкиот сообраќај се одвива без застој

Таткото нема да одговара за сообраќајката во која почина неговата ќерка

Автомобилот излета кај мостот близу село Отовица

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209

АНКЕТА »

Дали треба и натаму летно и зимско сметање на времето?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »