Откриена група од Кавадарци која фалсификувала долари, банкари им помагале

11 лица се под истрага дека пуштиле во оптек 35 илјади долари, притвор за еден осомничен

Две сообраќајки утрово во Велес

И двете се на крстосниците од улица АСНОМ Автомобил удри дете на точак, автомобил излета од пат

Сообраќајка на патот кон Шорка

Четворица повредени сите полесно и пуштени на домашно лекување

Од дом на велешанец, на Рамина украдени 65 илјади евра

Полицијата дел парите ги нашла кај внуката на оштетениот, во изнајмена хотелска соба

Обид за силување, девојката натепана и фрлена на улица

Девојката и сторителот оствариле контакт преку социјалните мрежи, така се запознале а девојката заврши во Болница

Две години затвор за сообраќајката кај ѓубриште со еден починат

Во директниот судир учествуваа две возила марка БМВ а и самиот обвиент беше тешко повреден

Именувани директори на ЈКП Дервен, ЈП Парк Спорт

Во Хемиското училиште за в.д директор е поставена Маја Хеско, а на нејзино место ново лице во Советот на Општина Велес

Многу солзи и емоции по сведочењето на д-р Ванчев за смртта на Маја Кадиева

Докторот Ванчев тврди дека попладнето не пиел, наспроти обвинението дека бил пијан кога дошол во салатa.Дел од вината префли оти немале услови за работа, апаратот за анестезија иако нов не работел со години и бил украс во салата

Кај велешанец пронајдени 100 грама хероин

Полицијата Л.М. ( 49 год) го фатила на наплатна рампа Петровец

Сообраќајка на две малолетнички, излетале со автомобилот од патот

Излетувањето се случило близу крстосницата кај Башино село, едната од девојките префрлена на клиниките во Скопје на претраги

Новото општинско раководство на ВМРО-ДПМНЕ се претстави на велешани

Новиот претседател Здравковски најави дека за него најважни работи во животот се: чесноста, транспарентноста, искреноста, семјеството и соживотот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »