Тешка сообраќајка во Велес, тројца момчиња се тешко повредени

Враќајки се од пречекот на Нова Година, завршиле во Болница откако биле удрени од автомобил

Му ги украл платежните картички а потоа ги празнел од автомат

Ј.Т сторил две кривични дела а кога ги земал парите од автомат бил маскиран со шал и капа

Воз усмрти два коња кои биле на кочанска пруга

Едниот од нив паднал врз автомобил и го оштетил. Од ,,Гласот на животните,, бараат да се казнат сопствениците, поради негиржа кон коњите

Патнички воз кој сообраќал од Велес за Скопје удрил во камења

Нема повредени патници,но има материјална штета. Железничкиот сообраќај бил во прекин 75 минути.

15 месеци завор за скопјанецот кој превезуваше 14 мигранти па направи сообраќајка

Две лица беа тешко повредени а за превоз земал по 1,5 илјади евра

Пет години затвор за разбојништво над жена минувач

Неготинец ја нападнал велешанката ја удрил со камен по глава и се обидел да и ја одземе чантата

Двајца браќа, велешани краделе коли по Тетово

Против Н.Д и С.Д се поднесени три кривични пријави за “одземање на патничко моторно возило“

Измамил две лица со ветување дека ќе ги вработи

Мерван Идризов доби условна затворска казна но и обврска да ги врати парите, ако не в затвор

Димче Крстев доби условна затворска оти измамил велешанка

И ветувал стан за самохрана мајка и земал 8,5 илјади евра

Судењето за смртта на Кадиева и нејзиното бебе продолжува

Сведочеше, како и на претходното рочиште, вештото лице д-р Наташа Давчева

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ денес се повлече од работата на Советот

ВМРО-ДПМНЕ: се случува политички прогон врз не истомисленици. СДСМ: ширите омраза и вршите притисок врз правосудните органи, времето на монтирани процеси на Груевски заврши

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »