Нови два смртни случаи на последиците од ковид заразата во велешко

И двајцата се мажи од Велес, кои се лекувале на Инфективно одделение. Бројката на починати лица од велешко, поради последиците на корона вирусот е 90 пациенти

Возач излетал од пат и слетал на гевгелиска пруга

Кај возачот е консатирана тешка телесна повреда, скршеница

Тројца починати лица од велешко, нови жртви на ковид заразата

Досега во велешко починаа 88 лица од последиците на корона вирусот

Превалчанец за кратко време, во два напади натепал две лица

Р.С. прво го нападнал Д.К. а по 10-тина минути В.И.

Обвинетите браќа Кантурови, сведочеа за обидот за убиство над полицаецот Мемедалиев

Тројцата браќа кажаа дека критичниот момент биле под дејство на опијати, Џохан од лекови а Орхан и Мустафа под марихуана

Две велешанки починаа од последиците на ковид заразата

Ове две пациентки се 83-та и 84-та жртва на ковид заразата во велешко

Велешанец пронајден починат дома, од станот изнесени седум приколки отпад

Лицето О.Т. е на 65 годишна возраст а бил пронајден на 4-ти декември во 11ч.

Утрово починала пациентка позитивна на ковид-19

Починала 77 годишна велешанка

Казнети се седум возачи на автобуси кои превезувале патници и вработени, поради непочитување сообраќајни прописи

Значително намалување на сообраќајните незгоди во велешко, за 47 отсто намален бројот на сообраќајки со тешки повреди

Почина пациентка позитивна на ковид-19

Починала 78 годишна жена го Горно Јаболчиште

На патарина Сопот уапсени три лица, кои превезувале стотина килограми марихуана (фото)

Лицата при бегство оштетиле полициско возило и метален столб за осветлување

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »