Вранишковски побара и доби одлагање на судскиот процес

Доколку нема правосилна пресуда до 9-ти јули годинава, делото тешко 325 илјади евра, застарува

Пронајден мртов, исчезнат велешанец

Томе Атанасов кој се водел како исчезнат две дена, вчера е пронајден мртов во близина на Вршник

Димитар Ѓуров нов командир на велешката полиција

Тој беше избран со мнозинство гласови, опозицијата воздржана

Во возовите нема прва помош, кондуктерите не знаат како да помогнат

Велешанка заврши в болница откако багажот на сопатникот и падна на глава. Кондуктерот побегнал а таа 20 минути крварела додека стигнале до Велес

Кучиња скитници касаат

Додека мајката ги носела на училиште децата, куче скитник го каснала едното дете

Се обновува улицата Максим Горки

Наместо со коцки, од Којник до Мегдан ќе биде послана со бехатон плочи

Ќе се бира нов командир на велешката полиција?

Советот вторник ќе одлучува помеѓу тројца кандидати

Ученик се обидел да го запали интернатот интернатот во Чашка

Без повод и причина го попрскал прозорот од интернатот и го запалил

Свети 40 маченици во Севастија, Младенци 22 март

Празник на младоста и љубовта. Именден празнуваат: Младен, Младенка

Тепачка со истрели во центарот која ги вознемири велешани ( обновено)

Еден повреден, застрелани нема. Причина за тепчката долгови кон таксисот за возењето на две лица до Бузалково

За четири месеци извршил 21 кражба

Сефа Д. велешката полиција го товари за 27 кривични дела, при што направил штета од 380 илјади денари

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »