Четиричлена банда украла 2,5 тони бакар

Четиричлена банда од Велес е фатена на дело како краде бакар од скопска фирма, а грабежите ги правеле континуирано при што за два месеци присвоиле 2,5 тони бакар.

Украдени лап топите од училиштето во Богомила

Основното училиште од Богомила остана без подарените лап-топи

Камион падна од мостот кај селото Отовица, возачот преживеа

Скопјанецот Ване Трајковски( 28 год) го преживеа падот во триесет метарска провалија, откако неговиот камион заврши преку мостот кај велешкото село Отовица, во близина на езерото Младост.

Велешанец уапсен во акцијата ,,Фаланга,,

Велешанецот Б.Д. (36 год) дел од организираната група која на диво копала и продавала архолошки предмети.

Велешанец пронајден мртов на среде пат во Истра

Македонски државјанин, жител на велешкото село Подлес, починал во неделата додека возел велосипед во околината на Пула, Република Хрватска.

Велешанец му продал автомобил на струмичанец ставен под залог

Струмичанецот купил автомобил од велешанец кој претходно бил ставен под залог

Копал кварц надвор од локацијата на работната дозвола

СВР Велес поднесе кривична пријава против правното лице - производно услужно трговско друштво на големо и мало „К-Комерц Каме ДООЕЛ Извор Велес“ сопственост на лицето К.Р. (70) а управувана од С.Р. (38) од Велес, поради основано сомнение дека правното лице сторило кривично дело „Незаконита експлоатација на минерални суровини“.

Повторно не е избран Претседател на Основниот суд во Велес

Ниту во вториот обид не е избран Претседател на Основниот суд во Велес, ќе се оди на трет конкурс.

Кривични пријави за стечаен и нотар, за продажбата на Оранжерии Лозар

Секторот за внатрешни работи Велес до надлежното обвинителство поднесе кривична пријава против лицата С.А. (59) од Велес - нотар во Велес и против А.П. (52) од Скопје - стечаен управник на АД „Лозар - оранжерии“ во стечај - Велес, поради основано сомнение дека сториле кривично дело ,,Злоупотреба на службена положба и овластување“.

Ја силувал старицата која го породила пред 20 години

Потресна беше приказната на старицата Г.М. ( 75 год) од населбата Градско по сведочењето против Емран Асановски кој ја силувал и се обидел да ја ограби жената која пред дваесет години помагала при неговото раѓање.Тој е обвиент за убиство, две силувања на две старици, две разбојништва и две тешки кражби.

Велешанец фатен како дила хероин на работно место!?

И.К. (27) вработен во фабриката Брако од Велес е фатен како продава опојна дрога-хероин и други наркотични средства во текот на работното време и на работното место, од страна на инспектори СВР Велес.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222

АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »