Пресврт во случајот нарачано убиство во Ореше

Американците нема да го испорачаат обвинетиот нарачател Петровски, додека Апелација го врати на повторно судење предметот за извршителите, браќата Георгиевски.

Шест години затвор за 40 кг хероин

Германецот Блага Александру ( 44 год) доби шест години затвор затоа што беше фатен во обидот да прошверцува 39 кг хероин, ова е пресуда на Основниот суд во Велес.

Поплава, нови кривични за сообраќајци оти не казнувале

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандари при МВР поднесе кривични пријави против З.Џ.(37) и Ѓ.Р.(48), двајцата полицајци сообраќајци од Велес поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело “злоупотреба на службената положба и овластувања“.

Пеачката Пајчин убиена?!

Ксенија Пајчин, која изминатите години често ги веселеше велешани а Новата година ја дочека во Чашка, пронајдена е застрелана.

Салонот на Техномаркет ограбен!

Пред неколку дена, во текот на ноќните часови на 10-ти март, салонот на Техномаркет, олеснет за 250 илјади денари. Крадецот како во самопослуга собрал роба што лесно се продава.

Велешанец пукал кон соседите

Пукал со пиштол за кој немал дозвола и бил украден.

Полицаец сообраќаец казнет, оти не казнувал

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против М.Л. (43), полицаец сообраќаец поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело “злоупотреба на службената положба и овластување“.

Син со палка натепал татко

Петокот вечерта семејно насилство во Велес, син со палка натепал татко

По една година затвор за фалсификување денари

Велешаните кои пред два месеци беа фатени дека фалсификувале денари се осудени на по една година затвор.

Нов случај на педофилија во Велес

Велешанец осомничен дека во три наврати силувал шеснаесетгодишник, за што му поднесе кривична пријава.

Шест сообраќајки со четворица повредени за еден ден

На 08- ми март на подрачјето на Велес случени се шест сообраќајни незгоди од кои две во градот и четири надвор од градот односно една на автопатот Велес-Скопје, две на автопатот Велес-Неготино и една на регионалниот пат Велес-Штип, информираше велешката полиција.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »