Велешанец сомнителен на ковид-19, вчеравечер почина на пат кон Инфективно

Почина и жена на 81 годишна возраст од Свети Николе со корона вирус, која била на ова одделение

Тројца велешани уапсени во акција на полицијата за сузбивање на продажба на дрога

Приведени се Х.Б. (44 год) од Велес и М.О. (34) од село Бузалково a во домот на велешанецот Т.Ј. (26 год) бил пронајден eден кг марихуана

Двајца велешани уловени во акцијата на финансиската полиција „Рибар“

М.Т и А.Д. од Велес, заедно со пет други лица, примиле парични средства без да имат должничко доверителски однос со фирмите, ги подигнале парите, па им ги враќале на корисниците на фиктивните фактури за што задржале провизија од 2 до 5 отсто

Посочениот за инцидентот пред банка во центарот, реагира, мене ме нападнаа јас се бранев

Боби Штерјов со негова изјава за случувањата од 17-ти август,кога МВР го посочи дека нападнал лице од обезбедувањето на банката

ВМРО-ДПМНЕ со нов состав на Општинскиот комитет за Велес

Новиот состав го сочинуваат граѓани кои доаѓаат од различни урбани заедници, различни профили, граѓани кои се докажани во своите сфери на дејствување -вели претседателот Игор Здравковски

Застреланиот полицаец кажа обвинетиот со пиштол вперен во мене, ме праша каде ќе одиш сега и почна да пука

Обвинетите браќа Kaнтурови за убиство во обид над полицаецот Ердинч Мемедалиев не се чувствуваат за виновни

Почина велешанка позитивна на ковид-19

Пациентката имал повеќе коморбидитети и 20-тина дена била на лекување во ГОБ 8-ми септември

Сообраќајка пред БОС, мотористот префрлен на Ургентен во Скопје

Во сообраќајката учествувале автомобил и мотор, а мотористот се здобил со тешки поведи

Притвор за татко и син, кој во близина на Демир Капија одгледувале насад со марихуана

Тие се гонат за две кривични дела

Девојка пријавила дека е силувана од пријател на дечкото на другарка и

Настанот се случил во хотел во Велес и во близина на река Бабуна

Притвор за прилепските Роми дрвокрадци кои ги претепаа велешките полицајци, министерот Спасовски вели напад врз полицајците е напад врз државата

Нападот бил кај село Присад, прилепско, не кај Степанци велешко, поради што предметот го работи ОЈО Прилеп. Сторителите за транспорт на нелегално пресечените дрва користеле и Гранд Чироки

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »