Притвор за двајца гостиварци за 10 кг марихуана

Уапсени се на граничен премин Дојран при обид за влаз во Грција, а марихуаната требало да ја превезат во Турција

Жител на село Сопот сосе комбе и 33 мигранти завршил во провалија

Д.И. (24 год) бегајќи од полицијата скокнал од комбето а тој и тројца мигранти се здобиле со тешки повреди

Колку се технички исправни автобусите кои превезуваат патници и вработени

Од 21 контролирани автобуси,во Велес три биле неисправни, во Кавадарци и Неготино нема

22 возачи во Велес возеле побрзо од 40 км на час низ град

Акцијата била во неделата од 14 до 20 ч.

Тракторист тешко повреден по пад од тракторот

В.Н. (69 год) се здобил со повреди на главата

Велешанец слетал на аеродром, ама полиција го барала и е однесен во затвор

З.Б (36) од Велес бил евидентиран со мерка А-апси

Приведен велешанец во Битола, кој присилувал деца да продаваат за него

И.Р.(37) од Велес заедно со прилепчанецот В.Д. биле лишени од слобода

Ако имал пушка сите што го апселе, Тони Кечев ќе ги убиел

На Кечев му се суди за разбојништво во казино во Гевгелија и недозволено поседување на огнено оружје

Велешанец фатен како превезува 27 мигранти

Уапсен бил кај Марвинци

Cедуммина возачи во Велес возеле под дејство на алкохол

Акциската контрола е спроведена сабота кон недела, поточно по полноќ, во траење од пет часа

Повторно контролирани возачите за исправноста на возилата

Деветмина возачи казнети за техничка (не)исправност на возилата

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »