Излетал од автопат и завршил во оградата

Скопјанец брзајќи на работа излетал автопатот и завршил во металната ограда. Заради видот на повредата е пренесен на Клинички во Скопје.

Метрополи на кои им се закануваат земјотреси

Врз основа на анализите на земјината кора и податоците за претходните земјотреси, геофизичарите со голема сигурност проценуваат дека регионот на Токио во следните децении ќе биде погоден од разорен земјотрес.

Свети апостол и евангелист Марко 8 мај

Светиот апостол и евангелист Марко е еден од четворицата евангелисти, автори на Новиот завет. Честитки за сите што денес чествуваат именден.

Кои се велешани се надеваат на пратеничко столче

ТРМР истражуваше и дојде до листата на 12-те политичките партии кои се во Изборна единица 3 за претстојните предвремени парламентарни избори а ви ги презентира велешаните и на кое место се наоѓаат.

Свети великомаченик Георгиј Победоносец (Ѓурѓовден) 6 мај

Празник на обновувањето на природата и на животот воопшто. Именден празнуваат: Ѓорѓија, Ѓуро, Ѓурѓа, Ѓоре, Ганка, Ганчо, Гинка и др.

Кој ќе ги спроведува изборите во Велес

Именувани Општинските изборни комисии и за Чашка и Градско.

Крадел делови од железница

Велешанец со кражби на делови на Македонски железници ја оштетил за 250 илјади денари и заработи кривичнa пријави, за седум кражби.

Фатен амур капиталец од 21 кг

90 минути Марјан Манев со борел со риба, која не знаел ни што е додека не ја извадил на суво

Запленета еден километар рибарска мрежа

По сопствениците на мрежата се трага. Доколку мрежите останеле, ќе се нанела голема штета на рибниот фонд во езерото и нејзиниот подмладок

Томина недела

Првата недела по Велигден се вика Томина недела и е посветена на Светиот апостол Тома.

Патник не сакал да изгаси цигара, возот доцнеше 40 минути

Утринскиот патнички воз од Скопје за Битола во Велес стигна со 40 минутно задоцнување, бидејќи патник пушел во купето и не сакал да ја изгасне цигарата

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »