За половина се намали бројот на лица во самоизолација во велешко

Откриени три лица кои шетале во време на полициски час, ист број во државен карантин како завчера

Велешкото обвинителство бара парични казни за осум сограѓани, кои се движеле низ град во време на полициски час

Обвинетите постапиле спротивно на Одлуката за забрана и посебен режим на движење

Порасна бројот на лица во самоизолација во Велес, но и во државниот карантин

Изминатиот деноноќие во велешко откриен еден случај на лице кое се движело во време на полициски час

Десетина дена пцовисани свињи беа на пол пат помеѓу Иванковци и Мамутчево

Ќе се истражува од што умреле свињите и кој ги фрлил на јавна површина

Велешанец уапсен како краде од автомобил, во време на полициски час

Кај сторителот дома биле пронајдени други предмети од други кражби како и алат со кои биле извршени делата

Сообраќајка кај клучката за Скопје, мотористот со потешки повреди

Во сообраќајката учествувале мотор и автомобил

Викендов во време на 61 часовен карантин, фатени се осум лица од Велес кои биле надвор од своите домови а немале дозвола

Полицијата за три дена извршила 109 контроли на лицата кои се во самоизолација. Во државен карантин на подрачјето на СВР Велес вчера биле 49 лица

Петокот на Градскиот пазар, продавач нападнал полицајци, откако претходно се расправал со колегите

И.Ѓ.(39), од Росоман, се сомничи дека е сторител на кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“

Велешанец во Ресен удрил пешак и тешко го повредил

М.А.( 41 год) на паркингот пред Општина на Ресен ја удрил со автомобил ресенчанката М.Ќ.

Зголемен термин на полициски час, поголема дисциплина кај велешани, два дена а само еден ја прекршил забраната за движење

Во Велешко вчера во самоизолација биле 12 лица. ОЈО Велес бара парични казни за седум лица оти не го почитувале полицискиот час

Условна затворска казна за велешанец кој шетал во период на полициски час

Основен суд Велес изрече 14 парични казни од по 800 евра

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »