Сабота во 18,11 часот започна зимата

Денес сабота е најкраткиот ден во годината, трае само 9 часа и 7 минути

Слетаа од патот со автомобил, минаа со лесни повреди

Сообраќајката се случи близу Виларови бавчи на патот кон Бабуна, летнале од патот, прелетале преку пругата и паднале покрај Вардар

Судењето за убиството во Ореше сепак во Велешкиот суд

Отфрлено е барањето на Основниот суд во Велес да не го суди предметот убиството во Ореше. Останува судијата да го закаже терминот за почетокот на четвртото судење

Фатени тројца велешани кои се обиделе да пренесат 140 кг марихуана

Уапсени се А. С. (47), М. Т. (22), Т. Д. (31) сите од Велес

Премиерот Никола Груевски дел од владините министри беа на редовниот годишен отчет пред велешани

За седум години додека се на власт, ВМРО-ДПМНЕ се пофалија дека ја симнале невработеноста во Македонија од 38 на 28 отсто

Човечки фактор е причина за судирот на возовите (фото)

Во несреќата нема жртви кондуктерот се здобил со полесни повреди, причинета е материјална штета чиј износ се уште се утврдува

Се судија два воза на железничката Рајко Жинзифов

Има и повредени патници, но вон животна опасност

Велешанец сокрил пола кило марихуана во тетрапак сок

На Табановце Г.Д. бил фатен како се обидува да ја префрли дрогата за Берлин

Велешанец чувал марихуана во Амазибегово

Л.А. (29 год) во напуштена куќа чувал 10 кг марихуана

Велешанец во Штип препродавал дрога

Продал 30 грама марихуана

16 месеци затвор оти избегал од полиција и го нападнал полицаецот

Филмско бегство додека бил приведен во полиција за што ќе лежи в затвор

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »