Скопски мангупи му зеле а не му платиле 71 клима на велешанец

За ова тие заработија кривична пријава за измама бидејќи го оштетиле сопственикот за 830 илјади денари

Штипјанец почина од предозираност на Автобуска во Велес

Тој бил пронајден крвав со шприц и метадон, откако почнал силно да тропа по вратата од вецето.

Откриен напаѓачот кој на ученик му зари нож во грб

Причината е зошто другарот на нападнатиот го пријавил во полиција за друго насилство.

Прободен ученик во УЗУС

С.Ј. е прободен со нож во грбот, но за среќа нема сериозни повреди и е на домашно лекување. Дали и овој пат настрада ученик по грешка?

Велешкиот суд со нов судија

Наташа Мишева е избрана за судијка во Oсновниот суд во Велес

Св. Атанасиј Велики и Кирил Александриски 31јануари

Именден празнуваат: Атанас, доаѓа од грчкото Атанасиос и значи бесмртен, Танас, Тане, Танаска, Насе, Насте...

Преподобни Гаврил Лесновски и Прохор Пчињски 28 јануари

Двајцата се родум од Македонија. Словени по потекло. Првиот бил од село Осиче, паланечко, а вториот од областа Овче Поле. Живееле во 11 и 12 век. Двајцата биле монаси пустиножители.

Фатени разбојниците кои нападнаа таксист

Велешката полиција ги фати разбојниците кои во саботата со закана од нож му одземаа возило на таксист

Седум години затвор за убиство, заради згазено куче

Настанот се случи на 31 март 2009-тата во велешкото село Џидимирци, според обвинението мотив било тоа што Шукри ја прегазил кучката Саманта која била сопственост на Димчевски.

Малолетник силувал девојче

Малолетник силувал девојче и тоа го снимил на мобилниот, по што го прикажувал на другарите

Разбојници одзеле возило

Откако влегле во такси да се возат, разбојниците под закана го избркале возачот и со автомобилот избегале.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »