Нови 12 лица во изолација во Велес викендов или вкупно 126

Велешката полиција само предупредува не казнува за не носење маски, не држење растојание

Седумгодишно девојче повредено во сообраќајка на Бабуна, велешанец учесник во сообраќајка кај Катланово

Два настана кои се случија вчера- недела, попладне

Нов смртен случај на велешанец позитивен на ковид-19

Ова е осми смртен случај на пациент од Велес со корона вирус

Велешката полиција поднела 12 кривични пријави за непочитување на полициски час

ОЈО Велес од судот во Велес побарал на 20 лица да им бидат изречени глоби од по 800 евра

На скопските клиники почина велешанец позитивен на ковид-19

Ова е седми смртен случај на пациент кој имал корона вирус од велешко

Автомобил излетал од пат, паднал на пругата едно лице тешко повредено

Од железница објаснуваат возот не е причина за повредите на патниците, туку падот на автомоблот на пругата

Велешанец позитивен на ковид 19, вчера почина на Инфективно одделение во велешка Болница

На Инфективно одделение има 22 лица со ковид-19,а вчера две поради влошување на состојбата се итно пренесени на Инфективна клиника во Скопје

Преку викендот порасна за 58 лица бројот на велешани во изолација

Во самоизолација се нови седум лица. Викендов полицискиот час не го почитувале четири лица

Млад моторист вчера тешко повреден во сообраќајка на крстосница за Спомен Костурница

Поради специфичноста на повредите Ѓ. П. (21 год) е пренесен на Клинички во Скопје

Незадоволен оти бил казнет со глоба од 800 евра за непочитување полициски час, се жалел па добил повисока казна од илјада евра

Двајца обвинети од 22 на колку им е изречена глоба, не биле задоволни од изречената парична казна

Полицијата поднела 99 кривични пријави за непочитување на полициски час

ОЈО Велес од судот бара изрекување глоби за петмина велешани. Во државен карантин во моментов се наоѓаат шестмина велшани

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »