Малолетник од 15 години ги прободел со нож момчињата во дворот на ОУ Васил Главинов

Сторителот е брат на девојката која пред три месеци си го одзеде животот со службен полициски пиштол. Во јавноста дилема се знае ли кој дели правда во градот

Велешанец се удави во Вардар

Обидот да се освежи во реката, завршил кобно за 53 гоишен велешанец

Лажен полицаец ограбил велешанец

Претставувајќи му се деке е полицаец, претресол лице со посебни потреби и му одзел 8 илјади денари

Двајца велешани прободени со нож

Ноќеска поголема група непознати лица нападнале тројцa велешани во дворот на ОУ Васил Главинов, при што двајца се зaдржани во болница поради убодни рани.

Раѓање на св. Јован Крстител - Иванден 7 ми јули

На свети Јован Крстител црквата му посвети неколку празници, и тоа не случајно. Овој празник во годишниот круг празници е симетричен на Божик, денот поврзан со зимската солстиција, односно со периодот на краткодневицата.

Против пожарниот воз на готовс

Цело лето на железничката станица во Велес ќе биде лоциран противпожарниот воз, за гаснење на пожарите кои ќе се појават во близина на пругата

Изгореа мрежите на рибокрадците

Рибата нелегално се фаќа ноќе, на познати локации на Вардар, езеро Младост, од лица кои во 80 отсто се исти и се повторуваат

Одложен почетокот на судскиот процес за убиството во Ореше

Обвинителството бара информација до каде е постапката за екстрадициајта на Ѓоре Петровски, кој е обвинет дека е нарачател на убиството на старецот од село Oреше

Четворица повредени во сообраќајка на трактор и возило на Пошта

Полицајката која била во вооружена придружба на возилот на ЈП Македонски пошти хоспитализирана, останатите пуштени дома. Возачот на тракторот, ќерката го спасила од прегазување

Затвор за иванковчани оти нападнале шумска полиција

Толпа од двесетина селани од Иванковци нападнале десетина шумски полицајци, со закани по живот,по што тие се повлекле

Во Ноктурно и Дионис, музика и за соседите

Поради гласната музика прекршочни пријави за два угостителски објекти, истовремено не се точело алкохол на малолетници, ниту се најдени по полноќ без присуство на родители. Како е можно во Булетус, каде има ,,певаљка,, од 5 наутро, никогаш да не е констатиран прекршок со гласна музика?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »