Смртта на Џавит се уште неразјаснета

Обвинителството истражува дали смртта е насилна или не

20 години затвор за грабнување, разбојништво

Енедин Ибрахимовиќ од Горно Оризари е осуден за четири кривични дела и доби 32 и пол години затвор или единствена казна од 20 години

Автомобил излета од пат враќајки се од езеро, тројца повредени

Велешките полицајци уапсиле прилепчанец осуден а за убиство во Прилеп, кој подолго време живеел во Велес

Русите преку лажни вести од портали во Македонија влијаea на изборниот пораз -Хилари Клинтон (видео)

За Клинтон Русите веројатно ги координирале своите напади со штабот на републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп за што користеле дел од порталите со лажни вести кои доаѓале од Македонија

Смртта на Тамара сите не погоди, ама оправдување за пукањето нема (видео)

Жаклина Димовска, ќерката на Стојановски кој пукаше кон Тодоров го осудува чинот, но додава дека татко и тешко ја преживал загубата на внуката.,,Правда за Тамара мора да има,,. Било пукано со гасен шиштол, потврдуваат од МВР

Дедото на Тамара пукаше во екс министерот за здравство Тодоров (видео)

Испукани билe два куршуми информираа од МВР, Тодоров не е повреден

Кривични за двајца полицајци при ПС Велес

Г.Т. и Е.М. со нивното не постапување предизвикале штетата по Буџетот на Република Македонија

Велешанката не била исчезната, туку побегнала

Б.Б. (38 год) која била пријавена за исчезната од сопругот, заминала за странство

Автомобил удри во патнички воз кај Кадрифаково, возачот неповреден

Минејќи на обележан железнички премин, возачот не го видел патничкиот воз од Кочани за Скопје и удрил во него

Ново труење на животни во дворот на ОУ Васил Главинов

Затруени се 5 кучиња и една мачка. Постаениот отров е опасност по децата кои тука играат и за учениците.

ИО Димитар Влахов трет на средбите во Ниш

Велешките извидници освоија пехар во категоријата истражувачи

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »