Во Ноктурно и Дионис, музика и за соседите

Поради гласната музика прекршочни пријави за два угостителски објекти, истовремено не се точело алкохол на малолетници, ниту се најдени по полноќ без присуство на родители. Како е можно во Булетус, каде има ,,певаљка,, од 5 наутро, никогаш да не е констатиран прекршок со гласна музика?

Крадел, кршел и горел крстови од гробни места

С.Д. (31 год) заработи три кривични пријави,затоа што осквернавувал гробни места

Условна за адвокатот што физички нападна колешка

Велешкиот адвокат Бранислав Михајловски доби условна казна затвор затоа што физички нападнал негова колешка.

Пеплосано училиштето во село Иванковци

За четири часа изгоре до темел училиштето во селото Иванковци а од објектот останаа само ѕидовите. Материјалната штета милионска.

Реконструкција на убиството во село Ореше бара Апелација

Судењето во третиот судски процес, откако претходните две пресуди беа укинати е закажано за први јули.

Босанец лажно регистрирал фирми во Македонија

странец со привремен престој во Република Македонија, нотар од Велес, раководителите на регионална регистрациона канцеларија во Велес и во Штип, заработија кривични пријави за економски криминал

И велешките млади против полициското насилство

Два дена 50-тина млади велешани во Младинскиот парк протестираа: Стоп за полициската бруталност и казна за убиецот на Мартин Нешкоски.

Света Педесетница - Духовден (Св. Троица)

Празник на Светиот дух и на основањето на Христијанската црква. Духовден е подвижен празник кој е поврзан со Велигден и паѓа на педесетиот ден од него. Овој празник како и Велигден се празнува три дена.

Четврток навечер, сообраќајка, пукање

Сообраќајка со тројца повредени велешани кај Градско и пукање во Речани

Велес: ВМРО ДПМНЕ- СДСМ 14.909 : 12.350

Ова е резултатот од неделните вонредни парламентарни избори. Резултатите од гласањето за Велес, Градско и Чашка во продолжение

Новото Собрание најдоцна до 25 јуни, а новата Влада до 10 август

Според предвидените рокови, Македонија би требало да го добие новото Собрание до 25 јуни, а новата Влада најдоцна до 10 август

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »