Двајца кочанчани починаа откако со автомобил излетаа од автопат кај Село Сопот

Телата на починатите од амбис длабок 40-тина метри ги ваделе велешките пожарникари

Куртагиќ и по втор пат ослободен од обвинението за убиството на Бајро Ибрахимовиќ

Супер вештачењето на листинзите од телефонските разговори на докажало дека двете лица во критични часови биле на заедничка локација

Укината затворска казна за Љупчо Стојановски дедото на Тамара, за обид за убиство на екс министерот Тодоров

Апелација констатирала дека пресудата е недоволно јасна и разбирлива

Два инцидента по ракометен натпревар на две велешки екипи, на млади категории

Средбата помеѓу двете велешки екипи РК Бисинов Вардар и РК Велес 2009 имала трето полувреме

Режисерот Ивановски в.д директор на велешки театар

Раководител на Централен регистар е Јане Стојанов а на Хемиско директорка е Маја Хеско

Во Горно Оризари тепачка, користен и нож

Двајца од учесниците завршиле во Болница

Потврдена ослободителната пресуда за убиството во село Ореше, дилемата остана кој го уби Лазо Милошевски

Еден од најдолгите судски процеси во земјава по осум години заврши. Милошевски беше убиен пред точно 13 години

Шумската полиција фатила полицаец како носи нелегално сечено огревно дрво

Полицаецот ги пријавил во СВР Велес дека шумските полицајци му украле еден тон компири при прегледот

Обвинетите за смртта на малата Тамара, не чувствуваат вина се изјаснија пред судот во Скопје

Обвинети се 12 лица, меѓу нив не е и тогашниот министер за здравство Тодоров

Пратникот Илија Димовски седнува на обвинителната клупа на Основен суд Скопје 1

Обвинет е за кривично дело ,,перење пари,, зедно со шестмина други лица од ВМРО-ДПМНЕ

Кола удрила во воз, повредени нема возачот побегнал со автомобилот

Инцидентот се случил на див премин близу лозјата кај Топилница. Железничкиот сообраќај во прекин 100 минути

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »