Ослободителна пресуда за членовите на ВМРО - НП по расколот во Велес

Двајцата членови на раководството на ВМРО- НП се ослободени од обвинението дека на нивна поранешна колешка и ја ,,загрозиле сигурноста,,

Персонални промени во СВР Велес

Нов Помошник началник, нов началник на крим техника и нов началник на униформираната полиција

Свети Антониј Велики 30 јануари

Празник слават: Антон, Андон, Антоанета, Тони, Дончо. Донка, Доне...

Пет сообраќајки ноќеска поради снегот во велешко

Голема материјална штета, повредени нема

Една година затвор за Киро Камчев

Екс директорот на Киро Ќучук беше прогласен виновен за злоупотреба на службена должност

Средби со граѓаните два пати седмично

Поради големиот интерес на граѓаните, средбите на градоначалникот со нив ќе бидат секој вторник и четврток

Велешките сообраќајци вчера воведуваа ред по улиците низ градот

Регистрирани 19 прекршоци, пет возила и еден возач исклучени од сообраќај

Осум години затвор за дистрибуција на 2,5 кг хероин

Скопјанецот Димишковски од велешкиот суд испратен во Идризово. Тој безобѕирно ги искористувал блиските да бидат транспортери на дрога. Во Турција во затвор се неговата сопруга, татко а сега во Македонија и пријателката

За Св. Јован крстител, во посета на истоимената црква

Велешани за овој ден доаѓаат во црквата која е во дворот на Крзнарата, земаат камче од карпите за здравје и к`сет

Во колку часот по наше време настапува Новата година низ Светот

Откако ги минавме сите празници за Нова година, како таа временски доаѓа, каде е прва а каде е последна

Најлуди сообраќајни прописи на светот

Меѓу необичните правила во сообраќајот има и такви кои порано можеби и имале смисла, но во меѓувреме застареле. Има и такви за кои едноставно е неверојатно дека некој воопшто ги измислил, но и такви кои не се толку бесмислени, колку што се невообичаени

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »