Утрово нов верижен судир, на влезот во Иванковци, тројца полесно повредени

Се судриле шест возила велат сведоците, според кои причината била голомразицата.

Познат идентитетот на повредените во двете сообраќајки вчера во велешко

Почина Кавадарчанката Ј.В.М. која беше тешко повредена на сообраќајката кај Кула

Сообраќајка кај Свилара, две лица се борат за живот

Автомобил со четиричлено семејство од Горно Врановци излетал од патот

Сообраќајка на Кула, тројца повредени една жена потешко

Во сообраќајката учествувале шест возила а се случила утрово кога имало густа магла

Лани имало повеќе пожари во велешко отколку во 2018-та , а имаше и две жртви

Во два големи пожари кај езеро Младост и Ораовец изгореа илјада хектари површина

Жител на Мелница се обидел да силува жителка на село Негорци

И.Н. кој делото го сторил во состојба на пијанство, веќе бил осуден за полов напад на дете

Потврдени затворските казни за обидот за убиство во Горно Јаболчиште

Фахрудин Дурмишев доби пет години и три месеци за убиство во обид а Шазивар Дурмишев доби шест месеци затвор за предизвикување општа опасност

Фрлањето на Богојавленскиот крст, в недела на Водици од Мало мовче

Повардарска Епархија на ПЦ-ОА ги повикува верниците да се пријават за овој чин

Игор Ангеловски нов началник на СВР Велес

Ова доаѓа со именувањето на Техничката влада која треба да ги спроведе парламентарите избори во април

Кривични за двајцата државни правобранители од Велес

П.Н.(64) од Прилеп и Б.П.(45) од Велес, двајцата Државни правобранители на подрачјето на Велес,им беа поднесени кривични пријави за „несовесно работење во службата“ и „злоупотреба на службена положба и овластување“

Поради протест, петок напладне улицата Алексо Демниевски Бауман затворена за сообраќај

Соопштение за јавност Сообраќајот од 12,30-13,30 ч. ќе биде пренасочен кон улицата „Пенчо Давчев“ и Башино село

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »