Кавадарчанец доби истражен затвор за силување на поранешна сопруга

Д.А. (32 год) делото го извршил на 9-ти март

Се палат нивите, пожари во велешко

Пожари кај Степанци , Мартолци, Богомила,. Поради проверка на пругата пладневниот воз од Битола во 15,20 доцни најмалку 40 минути

Повторно пожар во Мартолци, изгореа површини со аронија и јагоди

Пожарот ги зафатил површините откако претходно се горела сува трева и трње

Седум години за разбојништво во продавница во Гевгелија

Од продавачката со закана со нож одзел 36 илјади денари

Нова сообраќајка, повреден пешак

Сообраќајката се случила на ул. „Славко Ѓорѓиев - Сватот“

Сообраќајка пред театар и кај Кадрифаково

Повредени се три лица, едно потешко а двете со полесни повреди

Близнаковски од ВМРО-НП по пет години заврши во наша корист судскиот процес кој беше политички и монтиран

Близнаковски и Арсовски се ослободени од обвинението дека ја загрозиле сигурноста на советничката од ВМРО-НП Стојанова по нејзиното преминување во ВМРО-ДПМНЕ со што партијата обезбеди мнозинство во велешкиот совет. Во снимката од бомбата бр 25 пратеникот Димовски за нас бараше притвор - смета Близнаковски

Викендов седумина алкохолизирани возачи

Акциска контрола на СВР Велес. На возачите издадени се мандатни платни налози за сторениот прекршок

Повторно пешак удрен на пешачки

автомобил форд мондео управуван од В.А.(76) од населба Отовица, удрил во пешакот Д.С.(44) од населба Превалец

Тони Кечев - Манџа се врати со разбојништво и доби притвор

Со закана од оружје ограбил казино во Гевгелија. Се сомничи и за седум други кражби

Старец жив изгоре палејќи стрниште од нивата

Иако има забрана за палење на стрништа, земјоделците често ги палат за да добијат нови земјоделски површини

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »