Девојка пријавила дека е силувана од пријател на дечкото на другарка и

Настанот се случил во хотел во Велес и во близина на река Бабуна

Притвор за прилепските Роми дрвокрадци кои ги претепаа велешките полицајци, министерот Спасовски вели напад врз полицајците е напад врз државата

Нападот бил кај село Присад, прилепско, не кај Степанци велешко, поради што предметот го работи ОЈО Прилеп. Сторителите за транспорт на нелегално пресечените дрва користеле и Гранд Чироки

Во велешко во неделата казнети 29 лица за не носење заштитна маска

Колкумина се казнети во Кавадарци, Неготино, Охрид, Струга, Кичево и Дебар

Во неделата 13 возачи возеле побрзо од дозволеното по улиците на Велес

Акцијата била спроведена и во неколку други македонски градови-Кавадарци, Неготино, Штип, Кочани, Свети Николе, Пробиштип, Делчево, Виница, Берово. Колку возачи таму се казнети?

Сообраќајка, со двајца повредени жители на Караслари

Се судриле „Цитроен“ без регистарски ознаки и „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки

На четврточниот инцидент имало и истрели, а дрвокрадците освен полицајците го демолирале и полициското возило

Десет лица заработија кривични за кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“

Приведени четворица од сторителите на нападот на полицајците

Поголема група лица од прилепско биле фатени како на дело сечат и превезуваат нелегално дрва

Инцидент во околината на Степанци, двајца полицајци тешко повредени од дрвокрадци

Петмина повредени полицајци, двајца потешко, тројца полесно од агресивни дрвокрадци од Прилепско

Жител на село Ногаевци измамен дека за пари, ќе му помогнат негов близок да излезе од затвор

Ниту по десет дена откако ги дал парите, В.П. блискиот на Т.П. не излегол од затвор

Игор Здравковски со нов мандат за претседател на ОК на ВМРО -ДПМНЕ Велес

Тој ќе ја раководи партиската организација во општината следните четири години

Пронајдени 88 рачни бомби од Прва Светска војна во прилепско

Артилериски зрна, опасни по околина пронајдени во гевгелиско и Битола

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »