Крадец фатен на дело во канцеларија во центарот на градот

Крадец е фатен на дело како се обидува да украде пари од осигурителна компанија, во нивниот објект во центарот на Велес.

Колку вреди човечки живот?

Минимална казна добија фирмата и раководното лице за смрт на работник додека градел куќа во велешката населба Речани.

Велешанец жив изгоре, палејќи ја нивата

Борче Манчев ( 74 год) го загуби животот во огнот во понеделникот попладне, кога ја запалил нивата за нова сеидба

Јавна опомена од антикорупциска, или директор или советник

Државната комисија за спречување на корупцијата постапувајќи по предмети од областа на судирот на интереси констатира состојба на судир на интереси кај членовите на Советот на општина Велес: Асен Прличков и Панче Иванов

Ограбена менувачница на главната улица на ден пладне

Полицијата трага по разбојниците кои однесоа две илјади евра

Авто -иструктор мамел кандидати за полагање

Со разработена шема на празна уплатница измамил 12 велешани, за кои наводно извршил уплата

Велешанка загина на одмор во Драч- Албанија

Фатален годишен одмор за Цветанка Ѓ. од Велес. Според албанската национална агенција, АТА, велешанката настрадала во моментот кога минувала улица.

Обид за убиство над сопругата од оризарец

T.M (71 год) жител на велешко Горно оризариво средата наутро во 5,30 часот се обидел да ја убие неговата сопруга Џ.М. ( 68 год)

Школа за непливачи на Градски базен

На Градскиот базен трета година по ред работи оваа школа

15 години затвор за силувачот и убиецот од Градско

Емран Асановски ( 19 год), серискиот силувач и убиец на старици од населбата Градско доби единствена максимална казна затвор од 15 години за 6 кривични дела, за кој кривичниот судски совет од Основниот суд во Велес му изрече вкупна казна од 29 години затвор.

Старец нападнат и ограбен на гробишта

Двајца разбојници биле уапсени откако нападнале и ограбиле велешанец завчера на гробиштата на црквата Св Спас во Велес.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »