Четврта жртва на дрогата во Велес годинава

Даниел С. Пронајден дома мртов

Сообраќајка кај Киро Ќучук, автомобил удри во воз, двајца патници повредни

Минале со повреди но не се во животна опасност

Фасцинанти приказни од настанокот на најголемите градови

Ерихон, Урук, Јинсу, Вавилон, Картага, Рим, Цариград, Багдад, Лондон, Њујорк

Прием за планинарите Ѓорѓиев и Хаџи Ристова

Зошто е заборавен Тоше Велев?

Ограничување на собирањето и откупот на плодови на модра смрека во 2013 година

Дрвата не смeат да се сечат, оголуваат, откорнуваат, собираат незрели плодови

Во велешката касарна одбележан Денот на АРМ

Награди за сработеното и смотра на наоружувањето

Полицаец осуден на шест месеци затвор, за сообраќајка со еден починат

Џемал Лазами од селото Долно Јаболчиште доби казна затвор од шест месеци за сообраќајка во кое почина едно лице на локалниот пат Чашка - Лисиче

Единаесет илегалци пронајдени на Автобуска во Велес

Сите се од Сирија

Две и пол години затвор оти украл 10 автомобили да се повози

Во овие десет обиди Мејсур Зеќиров седум пати одзел автомобил марка тико, и по еднаш голф, фиќо и застава 128.

Свети маченици Кирик и Јулита, 28 Свети свештеномаченик Антиноген, 29 Света великомаченица Марина (Огнена Марија) 30 јули . Горешници

Празници во најтоплиот период од годината поврзани со оганот.Овие три празници меѓу народот се празнуваат како еден празник: Горешници - Чуруци и имаат иста смисла, заштита од оган, пожари. Народно верување на 28-ми јули. Ако је многу горештина, зимата ќе била многу студена, ако е облачно, зимата ќе била мека; а пак ако је дождовито зимата ќе била со лапајци

Гори покрај пругата Велес – Гевгелија, кај манастирот Св. Димитрија

Помина товарен воз и огнот се појави веднаш потоа.Железничкиот сообраќај кон Гевгелија во прекин

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »