Жител на Горно Јаболчиште загина од гром, дете е повредено

Силното невреме кое го зафатило селото одзеде еден живот

Условна оти фотографиите од пријателка ги земал од Фејсбук и ги ставил на клип на Јутјуб

Користењето фотографии од Фејсбук без согласност на сопственикот е незаконско, затоа внимавјете

Полноќна сообраќајка кај УЗУС со тројца повредни

Двете момчиња минале со тешки повреди, третиот на негово барање си заминал дома

Рибочуварите запленија 200 метри мрежа

Овој недозволен прибор за риболов е пронајден на Отовичка плажа на езеро

Продолжува акцијата за собирање помош за поплавените во Србија и БиХ

Потребна е храна, вода и хигиенски средства. Се донира на пункт на плоштад Сармаале по 13 ч.

Воз удри во автомобил кај Ногаевци, патниците неповредени

Со повеќе од 20 воза дневно, на преминот е потребна безбедносна рампа бараат жителите на Ногаевци

Славица Темелковски реизбрана за Основен Јавен обвинител за Велес

Таа оваа функција ќе ја извршува во следните четири години

Не успеав да ја спасам сосетката од огнот

Џева Османи која била неподвижна, жива изгоре во пожарот во семејната куќа во средата попладне. Залудни биле напорите на соседите да ја спасат и го згаснат огнот

Руса среда- преполовение

Руса среда празник на водата. Народот со свои обичаи и верувања го издигнува на ниво на народен празник

Снег во мај? Не град на автопатот

Не не е снег, град го обелеа автопатот кај наплатна рампа

По четврти пат, започна судењето за убиството во Ореше

Започна новото судење за убиството во Ореше откако претходната ослободителна пресуда падна оти била неразбирлива, контрадикторна и противречна

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »