Предновогодишно три тепачки во Велес

Полицијата во петокот со полни раце работа

Неготинец кој ограби казино, заврши во притвор откако мајка му го пријавила во полиција

Од касата одзел 324 илјади денари

Управител на две фирми затаил 6,7 милион денари

Финансиската полиција поднесе кривична пријава за В.О. даночно затајување

Апелација молчи на барањето на екс претседателот на Основен суд Скопје 1, Панчевски да не му се суди во Основен суд Велес, па судењето по трет пат е одложено

Обидот за достава на покана Панчевски да дојде на судење неуспешен, оти бил во странство, па судијката побара МВР да провери дали и кога тој ја напуштил Македонија во месец декември

Петмина возачи саботата ноќта возеле под дејство на алкохол

Против возачите ке бидат поднесени соодветни пријави, најавуваат од полицијата

Кривични за двајца велешани за поседување марихуана

Р.У бил открен кај Костурница додека С.З. се враќал во велешкиот затвор

Пред патарина Отовица, во автомобил откриени 10 мигранти

При акцијата дошло до судир на возилото со мигранти и полициското, биле повредени двајца полицајци и двајца мигранти

Во изгорената куќа на Паунови, пронајдени човечки остатоци

Со ДНК анализа ќе се испитува дали се на сопственикот Миле Паунов

Велешанец се обидел да потпали казино

Б.Ќ. бил уапсен од полицијата пред да го стори делото

Куќата на Паунови, една од знаменитостите на Велес изгоре, на Маневи оштетена (фото)

Сопственикот Миле Паунов засега не може да биде пронајден, соседите се сомневаат дека е во разрушениот и изгорен објект

Прилепчани украле накит од стан во Велес

Полицијата поднесе кривични пријави против две лица а делото го сториле тројца

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »