Осветени темелитe на црквата Св. Илија во Челошово

Црквата ќе се простира на стотина метри квадратни и ќе служи за потребите на населбата која брои 250 жители, но и околните Дурутовец и Трпезица

Кој се кандидатите да бидат втор државен правобранител за подрачјето на Повардарието

На конкурсот се пријавија четири кандидати, кои два месеци ја чекаат одлуката. И во ЈВП Лисиче нема в.д директор

Тепачка за Св. Богородица во Ореше

Петмина гости на селската слава, заминале претепани од мала група од домаќините, заради кршење пивски шишиња

Не, не се украдени, туку отстранети

Мирчев и Страчковски заминаа , доаѓа Ататурк

Празник на Mајката на животот, Успение на Пресвета Богородица Голема Богодорица

Успение значи заспивање, вознесувањето на Богородица во небесните живеалишта. Се слави нејзиното заспивање, бидејќи таа не поминал низ смртта. Богородица е земена на небото во Христовите прегратки и станува прв и најголем застапник на луѓето пред Бога.

Позната унгарска актерка направила сообраќајка кај Велес, за што доби казна од 200 евра

Доротеа Удварош (58 год)удирла во друг автомобил, при што повредила двајца скопјани

Директорот на Метрудхем приватно тужи, ама не доаѓа на суд

Почетокот на судњето одложен за крајот на септември со барање тужителот Димитриоски да дојде во судот во Велес и тој да го обезбеди доказот, ЦД-то со снимка од изјавата на тужениот Смилев

Велешанец изгризан од магаре заврши во болница

Седумдесет и пет годишниот старец е нападнат без причина и повод

Преображение Господово 19 август

На Преображение за прв пат се јаде грозје или друго овошје откако свештеникот ќе го отпее и благослсови. Тоа претставува и благодарност кон Бога за дадените плодови на земјата.

Честит роденден 20 години АРМ

Како првиот началник на АРМ Митре Арсовски ја гледа македонската војска тогаш и сега, 20 години подоцна

Сообраќајка на автопат, мотористот префрлен на Клинички

Баже Ч. удрил во комбе кое на необезбеден дел од автопатот вртело на другата коловозна лента

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204

АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »