Екс македонскиот амбасадор во Загреб, Марковски одликуван од претседателот на Хрватска

Велешнецот Данчо Марковски во време на неговиот мандат помогна во поставување на три спомен обележја на тројца значајни велешани во Хрватска

Отфрлена иницијативата за разгледување на уставноста на случајот Хотел Горно Врановци

По оваа одлука на Уставниот суд, од општина Чашка сметаат дека хотелот може да се отуѓува

Вработен во ЕВН загина од струен удар

Велешанецот починал додека работел на трафостаницата кај Ветекс

Советниците од власта го добија спорот против општината

И советнците од власта го добија судскиот спор против општината, откако опозицијата претходно тужеше и доби. Парите се за одржана а неисплатена седница во 2008-тата.

Во Градско откриено поголемо количество на марихуана

Запленети се 43 стебла „канабис сатива“ , 1,5 кг сува растителна материја пакувана во 12 најлонски кеси, две хартиени паковања за продажба и една јутена вреќа

Изгореа старите конци на Манастирот во Согле, спасени црквата и новите конаци

Изгореа до темел 500 метри квадратни згради

Гужви на заборавените, за нови биометриски возачки

Управните служби поради гужвите ги засилиле капацитетите, па има нови термини за издавање биометриски возачки кои се поместени за порано

Леш на дрво, покрај Тополка

Ќе се истражува идентитетот и причината за смрт на пронајденото тело

Свети маченички Вера, Нада и Љубов и мајката Софија 30 септември

Именден празнуваат: Софија, Софка, Вера, Верица, Нада, Надежда, Натка, Љубе, Љупчо, Љубен, Љубомир, Љубосав, Људмил, Љуба.

Полицијата осомничи петмина велешани дека го подметнале пожарот на ридот Гроот

Огнот зафати 300 хектари површина, најмногу сува трева, но и лозја, овошни дрвја и помошни ѕидани простории

По девет години затвор на таткото и синот Нацеви за грабнувањето на Опашот

Родителите на Стојанов нездоволни од изречената казна, обвинетите се жалеа полицијата ништо не презела додека Опашот ги малтретирал со месеци

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »