Бик избоде сопственик до смрт

Од непознати причини, бикот го нападнал сопственикот, прободувајќи го со роговите во стомакот. Настанот се случил во селото Дорфулија

Обвинителството побара доживотен затвор за Тони Станоев

Обвинет за тројното убиство во Кавадарци пресудата ќе ја дознае в среда напладне

Извидниците поставуваа планинарски патокази по Азот

Патеката наречена Нова Македонија е во должина од 16км

За сообраќајката на општинската кола

Градоначалникот одговори на двомесечните зборувања

Десет години затвор за крадците на бакарните плочи од Спомен Костурница

На Народниот музеј тројцата крадци треба да му платат обесштетување од 233 илјади денари

Условна за гатачка, која гледала на кафе

Таа од брачен пар од Велес, каде била куќна помошничка, земала две бурми за да ја растури црната магија

Велешките полицајците пешачеа 12 км

Таа е дел од задолжителните активности

Пет години затвор за обид за убиство, откако 16 години бил во бегство

Правдата спора ама достижна, обвинетиот осуден по 16 години бегство и престој во Италија, од каде е екстрадиран

Одрон на пругата го сопре сообраќајот кон Битола

Најверојатно ќе се минираат карпите за да се нормализира сообраќајот

За двајца дилери на хероин по 3,3 години затвор

Двајцата скопјани биле дел од мрежата која го снабдувала пазарот во Велес со хероин

Засилен надзор за малолетникот кој смртно ја застрела мајка си во Градско

Mомчето убиството го сторилo ненамерно

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »