,,Ликвидација,, го стресе велешкиот суд

Осумина се уапсени за кривични дела кои ги извршиле во периодот 2008 -2009 година, во неколку кривични постапки кои се воделе во велешкиот суд

Уапсени петмина велешани поранешни и сегашни судии, обвинител, газда на кафана

Полицијата официјални информации најави за подоцна, вкупно се уапсени деветмина, четворица се скопјани. Меѓу нив не е како што објавија некои портали адвокатот Коста Нојков

Празните времени киосци грда слика на градот

Локалната власт најавува отстранување на овие напуштени објекти

Велешките гемии

Приказната за гемиите кои пловеле по Вардар, за пристаништата каде се товарала стока

Велес се чисти од хаварисани возила

Ако сопствениците сами не ги отстранат, ќе бидат однесени на трошок на газдите

Планинарскиот дом ,,Чеплес,, премина во сопственост на општина Чашка

Домот у натаму е отворен за посетители

Велешки полицаец со порно снимки уценувал сограѓанка

Силувал сограѓанка заканувајќи и се дека ќе објави нејзини компромитирачки фотографии на фејсбук

Возач излета кај Венуле, мина со лесни повреди

Велешанецот со место на живеење во Скопје завршил во дрво па во Болница

Крвава меѓусемејна тепачка во Бузалково

Роднинска тепачка со чекан и нож, поради нерасчистени стари сметки

13 велешани фатени во акцијата ,,перење пари од продажба хероин,,

Дел се во Велес, дел во Австрија, дел во Германија. Испрале вкупно 2,5 милиони денари

Екс директорот на Иванковци пријавил помала штеата за пожарот отколку проценатата

За ова СВР Велес му поднесе кривична пријава за „несовесно работење во службата“ и ”фалсификување на исправа

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200

АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »