Две лица oд Бузалково и еден велешанец уапсени оти превезуваат мигранти

О.Д.(46) и С.М.(37) превезувале 11 мигранти а Д.Х. (25 год) 50 мигранти

Претходните два дена 61 граѓанин во велешко не носел заштитна маска

Во понеделникот биле констатирани 28 прекршока,во вторникот 33

Сведок тврди по усна наредба на Панчевски, се местеа предмети а екс судијата не се чувствува за виновен

Во просториите на КПУ Затвор Скопје, на обвинетиот Панчевски му било врачено на раце, решението, со кое се одбива неговата жалба и се потврдува одлуката на Судски Совет, дека тој е разрешен од функцијата судија

Јаневски се враќа на позицијата началник на СВР Велес

Pовторно се вратени на старите раководни функции раководни лица кои беа на овие позиции и пред формирањето на техничката влада

Викендов во велешко дури 107 лица се казнети оти не носеле заштитна маска

Секој од трите дена имало повеќе од триесетина казнети

За дваесетина дена од јули во велешко казнети 461 лице кои не носеле заштитна маска

Од вкупниот берој 26 биле на територијата на Општина Чашка и 77 на територија на Општина Градско. За пртходните два дена реистрирани 71 прекршок

Панчевски не го разбира обвинението, оти го примил додека е во притвор а претходно осум месеци избегнуваше да го прими

Панчевски се товари дека ги местел судските предмети кај подобни судии

Кривична за велешанец кој иако во самоизолација бил затекнат надвор од својот дом

Изминатите два дена 69 лица казнети оти не носеле заштитна маска

Претходните три дена 84 граѓани казнети оти не носеле заштитна маска

Најмногу прекршоци констатирани во саботата

Две години затвор за сообраќајка во Кавадарци, во која тешко беше повреден синот на градоначалникот Јанчев

Обвинетиот во критичната вечер бил во состојба на пијанство со присуство на 3,27 промили алкохол во крвта и 2,7промили во урината. Возел со 84 км/ч наместо пропишаните 40 км/ч и на крстосницата минал на црвено светло

Жител на Градско се удави во водите на езерото Подлес

Т.М. бил на излет со семејството кога се случил инцидентот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »