Велешки моторист тешко повреден во сообраќајка во Прилеп

Моторот завршил на кровот од автомобилот ,,опел астра,,

Во село Клуковец пронајден насад со 191 стебло марихуана

Полицијата привела две лица. Кај нив пронашла и пиштол кој е поседуван без дозвола

Дворови на штрек, крадец фантом работи по ден

Мештаните уплашени од дрскоста на крадецот, полицијата трага по него

И пак железничка несреќа на пругата кон Штип

Овој пат тешко повреден штипјанец кој удрил во возот кај Кадрифаково

Адвокатот Јаковлевски нов претседател на Либералната партија во Велес

За промена во државата, потребна е промена на партискиот поредок

Автомобил удри во воз кај Лозово

Автомобилот искршен а момчето без повреди

Црн биланс на патиштата во велешко во јули, шестмина загинати

За еден месец јули шест починати во сообраќајки, а за шест месеци четири настрадани лица во велешко

3,5 години затвор за тешка кражба

Муаремов го скршил прозорот, влегол преку таван и се симнал со ремен, за да украде стока вредна 12 илјади денари

За дупките на автопат, не е виновен ниту директорот ниту ЈП Македонија пат

Четири автомобили оштетени на автопат од дупките на коловоз, но директорот и фирмата нема да одговараат

Кражба во дуќанот на МИК , кај пазариште

Сторителот украл пари шест илјади денари не и месо и сувеомесни производи

25 велешани, спорни гласачи, лично се пријавиле во Подрачното одделение на ДИК

Има лица кои се пријавуваат и електронски

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »